منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیاموزید که چگونه رمز عبور احراز هویت SSH را در VPS لینوکس غیرفعال کنید

بیاموزید که چگونه رمز عبور احراز هویت SSH را در VPS لینوکس غیرفعال کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در این مقاله نحوه غیرفعال کردن رمز عبور احراز هویت را به شما آموزش می دهیم SSH در VPS لینوکس را توضیح دهید. لطفا در جریان باشید.

اکثر مردم رمز عبور را برای اتصال به سرورهای خود از طریق خط فرمان بررسی می کنند SSH آنها استفاده می کنند و حتی فکر نمی کنند که این روش احراز هویت ممکن است آنطور که انتظار می رود امن باشد.

در مورد آن فکر کنید: اگر هکر موفق به دسترسی به رمز عبور شود SSH تمام اطلاعات ارزشمند شما در خطر است. به همین دلیل احراز هویت کلیدی است SSH این گزینه بهتری است. در این آموزش نحوه غیرفعال کردن احراز هویت رمز عبور برای SSH در لینوکس VPS یاد خواهید گرفت.

پیش نیازها

قبل از شروع این راهنما ، به موارد زیر نیاز دارید:

  1. سرور / VPS سیستم عامل مبتنی بر لینوکس
  2. دسترسی به سرور / VPS خط فرمان را طی کنید SSH می بندم.

مرحله 1) احراز هویت کلید SSH را روی سرور خود پیکربندی کنید

قبل از شروع این راهنما ، به خاطر داشته باشید که اگر قبلاً روش احراز هویت دیگری را راه اندازی نکرده اید و تأیید رمز عبور را بلافاصله غیرفعال نکرده اید ، اتصال سختی به سرور خود خواهید داشت.

یک روش احراز هویت دیگر قبل از ادامه این راهنمای پیکربندی بسیار مهم است. ما احراز هویت می کنیم کلید SSH توصیه می کنیم. این یک آموزش کامل در مورد نحوه پیکربندی احراز هویت کلیدی است SSH در سرور شما: نحوه پیکربندی کلیدها SSH

نکته: این آموزش فقط پس از پیکربندی کلیدها است SSH ادامه دهید زیرا ممکن است نتوانید به سرور خود دسترسی داشته باشید!

گام 2) فایل پیکربندی SSH را ویرایش کنید

این کار را فقط در صورتی انجام دهید که مرحله 1 را تکمیل کرده و با موفقیت از طریق کلیدهای SSH به VPS متصل شده اید ، زیرا ممکن است توسط سرور شما مسدود شود.

1. معتبر ریشه SSH به سرور / VPS وصل کنید.

2. فایل پیکربندی etc / ssh / sshd_config با ویرایشگر متنی مانند nano یا vim از طریق خط فرمان SSH باز کن. nano / etc / ssh / sshd_config

3. هنگامی که ویرایشگر را باز می کنید ، باید نمای مشابه تصویر زیر را مشاهده کنید:

بیاموزید که چگونه رمز عبور احراز هویت SSH را در VPS لینوکس غیرفعال کنید

4. شما باید این خط را پیدا کنید: PasswordAuthentication yes این بخش نانو دارای عملکرد جستجو است تا بتوانید ضربه بزنید CTRL + W کلمه کلیدی جستجو را در صفحه کلید وارد کنید احراز هویت رمز عبور و بر روی آن کلیک کنید وارد، به دنبال این خط باشید.

چگونه رمز عبور احراز هویت SSH را در VPS لینوکس غیرفعال کنیم

5. مکان نما شما باید به فیلد مورد نیاز اشاره کند.

رمز عبور احراز هویت SSH را در VPS لینوکس غیرفعال کنید

6. و در اینجا شما بایدPasswordAuthentication yes تغییر شماره احراز هویت رمز عبور:

بیاموزید که چگونه رمز عبور احراز هویت SSH را در VPS لینوکس غیرفعال کنید

برای ذخیره تغییرات و خارج شدن از این محیط Ctrl + X پس فشار دهید Y دکمه را وارد کنید وارد ضربه زدن.

علاوه بر این ، برای ایجاد تغییرات باید از سرویس استفاده شود SSHD دوباره راه اندازی می کنم دستور زیر را اجرا کنید: سرویس راه اندازی مجدد sshd

و تمام مراحل غیرفعال سازی فقط در چند مرحله ذکر شد! احراز هویت رمز عبور SSH معلول. از این پس هیچ کس نمی تواند از رمز عبور استفاده کند SSH به سرور / VPS شما متصل می شوید. فقط کاربران ممتاز که کلید دارند SSH می توانید به سروری که اضافه کرده اید متصل شوید.

نتیجه

شما نحوه گذرواژه را یاد گرفته اید SSH روی سرور / VPS خود را غیرفعال کنید. این باعث می شود سرور شما بسیار امن تر شود زیرا هیچ کس نمی تواند متصل شود SSH با استفاده از رمز عبور به سرور خود متصل شوید. فقط کاربران ممتاز از کلیدها استفاده می کنند SSH یا سایر روشهای احراز هویت پیشرفته قادر به اتصال خواهند بود.

من از خواندن مقاله یادگیری نحوه غیرفعال کردن رمز عبور احراز هویت خسته شده ام SSH در VPS از لینوکس نهایت لذت را ببرید ، عزیزم ، می توانید این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

بیاموزید که چگونه رمز عبور احراز هویت SSH را برای Linux VPS برای اولین بار در سرور Premium غیرفعال کنید. به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.