• خانه
  • آموزش
  • سیر تا پیاز راهنمای خرید سرور مجازی لینوکس

سیر تا پیاز راهنمای خرید سرور مجازی لینوکس

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش

اگر از بین سرورمجازی های مختلفی که با رنگ و لعاب های مختلف ارائه می شوند، سرور مجازی لینوکس را انتخاب کرده اید، در انتخاب بعدی که باید انجام دهید، هنوز موفق نشده اید! انتخاب بعدی این است که سرور مجازی لینوکس را از کجا بخریم و چگونه خرید درستی داشته باشیم؟

برای آن که به شما کمک کنیم تا انتخاب درستی را داشته باشید، در این مقاله سیرتاپیاز راهنمای خرید سرور مجازی لینوکس را در اختیار شما قرار می دهیم؛ پس اگر قصد دارید که سرور مجازی لینوکس خریداری کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور مجازی شبیه سازی شده یک سرور اختصاصی است که به صورت 24 ساعته روشن است و یک اینترنت پرسرعت دارد. سرور مجازی به کمک تکنولوژی مجازی سازی ایجاد می شود. سرور درست مانند یک کامپیوتر قدرتمند است و زمانی که آن را به چندین سرور دیگر شبیه سازی می کنیم، هر کدام مانند یک کامپیوتر قدرتمند و مستقل می شوند که برای استفاده نیاز به سیستم عامل دارند. زمانی که روی این سرور مجازی ها سیستم عامل لینوکس نصب شود، سرور مجازی لینوکس خواهیم داشت.

هرچند به نظر می رسد که سیستم عامل لینوکس یه نوع واحد است، اما حقیقت این است که گزینه ها و پنل های مختلفی را در بین شرکت های ارائه دهنده مختلف خواهید یافت که برای خرید شما را سردرگم خواهد کرد. در نظر داشتن فاکتورهایی که در ادامه بیان می کنیم، می تواند به انتخاب درست کمک کند.

سیر تا پیاز راهنمای خرید سرور مجازی لینوکس

فاکتورهایی که در این قسمت بیان می کنیم را به خوبی به یاد داشته باشید تا در زمان خرید این موارد را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

تکنولوژی مجازی سازی را در نظر بگیرید

سرور مجازی حاصل عملکرد مجازی ساز در سرور های فیزیکی است. نرم افزار های مجازی ساز مختلفی وجود دارد که هریک ویژگی های خاص خودشان را دارند و سرور مجازی هایی هم که در اختیار کاربران قرار می دهند، دارای ویژگی های خاصی خواهد بود.

open VZ یکی از نرم افزارهای مجازی ساز است که تقسیم منابع را به صورت اختصاصی انجام نمی دهد. اگر در زمان خرید متوجه شدید که از نرم افزار open VZ استفاده شده است، می توانید به این موضوع پی ببرید که منابعی مانند رم و پردازنده میان تمامی سرورهای مجازی مشترک خواهد بود.

نرم افزار دیگری که وجود دارد، نرم افزار kvm است. این نرم افزار برعکس open VZ تقسیم منابع را به صورت کاملا اختصاصی انجام می دهد و سبب می شود که عملکرد سرورها تحت تاثیر یکدیگر نباشد. توصیه ای که ما داریم، این است که در زمان خرید سرور مجازی لینوکس به این موضوع توجه داشته باشید که از ارائه دهنده ای خرید کنید که از نرم افزار kvm استفاده کرده باشد.

برای موقعیت مکانی سرور مجازی لینوکس خودتان تصمیم بگیرید

شما هم می توانید سرور مجازی ایران خریداری کنید و هم سرور مجازی خارج. شما از هر لوکیشنی سرور مجازی خریداری کنید، آی پی آن کشور در اختیار شما قرار می گیرد. بسته به این که شما قرار است چه استفاده از سرور مجازی خودتان داشته باشید، باید لوکیشن سرور مجازی خودتان را انتخاب کنید.

در صورتی که می خواهید از سرور مجازی برای کارهایی مانند ثبت نام در بایننس، فارکس، بازارهای مالی بین المللی و … استفاده کنید، بهتر است از سرور مجازی خارج استفاده کنید. در صورتی که از سرور مجازی خارجی استفاده کنید، می توانید از سایت هایی که آی پی ایران را مسدود کرده اند، استفاده کنید.

اگر برای راه اندازی سایت از سرور مجازی لینوکس می خواهید استفاده کنید، بهتر است لوکیشن کاربرانتان را در نظر بگیرید و سپس لوکیشن سرور مجازی خودتان را انتخاب کنید.

تکنولوژی RAID فاکتوری که باید در نظر بگیرید

یکی از تکنولوژی های دوست داشتنی که در سرور مجازی لینوکس وجود دارد، تکنولوژی RAID کمک می کند که اطلاعات و دیتاها همزمان روی 4 دیسک ذخیره سازی شوند. این کار کمک می کند که حتی اگر یکی از دیسک ها مشکلی داشت، جایگزینی با دیسک سالم انجام شود و این موضوع می تواند در حفظ داده ها کمک کند.

به سخت افزار سرور توجه کنید

یکی از فاکتورهای موثری که روی سرعت و کیفیت سرور مجازی شما می تواند تاثیر بگذارد، مشخصات سخت افزار فیزیکی شما است. پس در زمان خرید سرور مجازی لینوکس به ویژگی هایی مانند پردازنده، هارد دیسک رم و معماری رم (DDR4  وDDR3)، توجه کنید.

پهنای باند

اگر سرعت انتقال داده ها و اطلاعات برایتان اهمیت دارد، باید به پهنای باند دقت کنید. هر اندازه که میزان پهنای باند سرور مجازی لینوکس شما بیشتر باشد، سرعت بالاتری هم تجربه خواهید کرد. بنابراین اگر سرور مجازی لینوکس را برای میزبانی سایت می خواهید و قرار است که ورودی و ترافیک زیادی داشته باشید، توصیه ما این است که از ارائه دهنده ای سرور مجازی خریداری کنید که پهنای باند بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

برخورداری از آپتایم بالا

آپتایم بالا یکی از فاکتورهایی تعیین کننده  اعتماد به شرکت ارائه دهنده است. منظور از آپتایم، میزان در دسترس بودن سرور است. واقع بینانه ترین میزان آپتایمی که وجود دارد، 99.99 درصد است و هرگز امکان وجود آپتایم 100 درصد وجود ندارد.

بررسی پشتیبانی را فراموش نکنید

برای مدیریت سرور نیاز به دانش فنی است، اما تمامی افرادی که از سرور مجازی استفاده می کنند، دانش فنی کافی در این زمینه ندارند و به همین دلیل یکی از فاکتورهایی که باید در زمان خرید سرور مجازی در نظر داشته باشید، پشتیبانی است. تیم پشتیبانی یک شرکت ارائه دهنده، یکی از فاکتورهای بسیار مهم است، چرا که کمک می کند در صورت بروز مشکل سریع آن را رفع کنید.

در صورتی که شرکت ارائه دهنده شما تیم پشتیبانی پاسخگویی نداشته باشد، در این صورت ممکن است مشکلات پیش آمده برای سرور، به کسب و کار شما صدمه بزند.

فاکتور هزینه را فراموش نکنید

توصیه ما این است که هرگز در تله ارائه دهنده هایی که سرور مجازی ارزان ارائه می دهند، نیافتید! چرا که ارائه سرور مجازی لینوکسی که هم سخت افزار قدرتمندی داشته باشد و هم پشتیبانی خوبی داشته باشد، با قیمت ارزان ممکن نیست. بسیاری از ارائه دهندگان، سرور مجازی ها را با بیش از ظرفیت ارائه می دهند که هزینه پایینی برای کاربران دارد، اما سود بیشتری برای شرکت ارائه دهنده دارد.

البته سرور مجازی گران قیمت نیز به معنای کیفیت آن نیست و شما باید به این نکته توجه زیادی داشته باشید تا هزینه درستی انجام دهید.

سخن آخر

در این مقاله در مورد سیر تا پیاز راهنمای خرید سرور مجازی صحبت کردیم و فاکتورهای مهمی که باید در زمان خرید در نظر داشته باشید، اشاره کردیم. پیدا کردن ارائه دهنده ای که تمامی این فاکتورها را یک جا داشته باشد، کار سختی است؛ ما بین ارائه دهندگان مختلف سرور مجازی لینوکسی، تمامی این فاکتورها را بررسی کردیم و از فیلترهای مختلف گذراندیم.

یکی از ارائه دهندگانی تمامی این فاکتورها را داشت، شرکت آسام سرور بود که خدمات مختلفی مانند پشتیبانی 24 ساعته در تمام روزهای هفته، گارانتی عودت وجه 3 روزه، ارائه سرور مجازی لینوکس از 18 لوکیشن و … را ارائه می دهد. در صورتی که قصد خرید سرور مجازی لینوکسی را داشته باشید، می توانید به سایت آسام سرور سر بزنید.