منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 9 مزیت سرور اختصاصی لینوکس برای تجارت شما

9 مزیت سرور اختصاصی لینوکس برای تجارت شما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در دنیای امروز تجارت آنلاین ، داشتن وب سایت برای هر شغلی ضروری است. وب سایت ها به شرکت ها کمک می کنند محصولات و خدمات خود را بهتر به مخاطبان آنلاین خود ارائه دهند. در همین حال ، داشتن یک سرور اختصاصی برای مشاغل بسیار ضروری است. در میان خدمات ثبت شده در بازار ، گزینه های محبوب شامل میزبانی اختصاصی ویندوز و میزبانی لینوکس است. انتخاب بسیاری از سرورهای ویندوز و لینوکس برای بسیاری از صاحبان مشاغل دشوار است. در اینجا مزایای سرور لینوکس آورده شده است.

لینوکس ، به عنوان یک سیستم عامل منبع باز ، هیچ گونه مجوزی ندارد و بنابراین بسیار ارزان تر از ویندوز است. این یکی از دلایلی است که باعث شده لینوکس به یک انتخاب محبوب در بین صاحبان مشاغل تبدیل شود.

لینوکس با نیاز توسعه دهندگان و تکنسین ها ایجاد شده است و بنابراین برخی ویژگی های منحصر به فرد را به کاربران خود ارائه می دهد. سرور اختصاصی لینوکس از زبان های برنامه نویسی CGI ، Perl و PHP و سیستم های مدیریت پایگاه داده مانند MySQL پشتیبانی می کند. لینوکس نه تنها بسیار قابل اعتماد است ، بلکه بسیار پایدار و امن است.

در اینجا برخی از مزایای سرور اختصاصی لینوکس برای تجارت آورده شده است:

مزایای سرور اختصاصی برای لینوکس
مزایای سرور اختصاصی برای لینوکس

1) بهره وری هزینه

لینوکس همیشه یک سیستم عامل فوق العاده محبوب در بین توسعه دهندگان وب و تکنسین ها بوده است. ویندوز ، رقیب اصلی آن ، چندین ویژگی کاربر پسند را ارائه می دهد. یکی از دلایل اصلی محبوبیت لینوکس سودآوری آن است.

لینوکس منبع باز هیچگونه مجوز ندارد. این یکی از بهترین سیستم عامل ها برای میزبانی سرور اختصاصی است. راه اندازی و ارتقاء سرور اختصاصی برای لینوکس بسیار ارزان تر است.

سرور اختصاصی لینوکس چندین برنامه رایگان ارائه می دهد که برای یکپارچه سازی آسان طراحی شده اند. برنامه های رومیزی و سرور مانند سرورهای وب ، سرورهای DNS و سرورهای FTP را می توان به صورت رایگان بارگیری و استفاده کرد. لینوکس همچنین از سیستم های مدیریت محتوای منبع باز (CMS) مانند دروپال ، جوملا و وردپرس پشتیبانی می کند.

لینوکس توسط یک جامعه فعال و در حال توسعه توسعه دهندگان پشتیبانی می شود که آخرین نسخه سیستم عامل را به کاربران خود ارائه می دهند. سرورهای اختصاصی لینوکس می توانند از شرکت های کم هزینه فناوری اطلاعات پشتیبانی کرده و به آنها در کار با آخرین فناوری کمک کنند.

2) امنیت

یکی دیگر از مزایای مهم یک سرور اختصاصی برای لینوکس این است که از سطح امنیتی بی نظیری برخوردار است. از آنجا که لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است ، هر کسی در شبکه می تواند کد منبع را بررسی کرده و اشکالات و آسیب پذیری ها را تشخیص داده و برطرف کند.

به همین دلیل است که سیستم عامل لینوکس حتی در زمان حملات سایبری بسیار پایدار است. در عوض ، ویندوز و سایر سیستم عامل های اختصاصی به تیم داخلی متکی هستند تا حملات امنیتی را برطرف کرده و آسیب پذیری ها را برطرف کند.

3) ثبات

لینوکس همیشه یک سیستم عامل پایدار با احتمال خرابی و خطا در نظر گرفته شده است. علاوه بر این ، لینوکس نیازی به راه اندازی مجدد ندارد ، زیرا اغلب منجر به خرابی های کوچک می شود. لینوکس بر اساس UNIX و UNIX به منظور ایجاد یک محیط پایدار و پایدار طراحی شده است. جای تعجب نیست که چندین سرور اختصاصی لینوکس سالها بدون نقص کار کرده اند.

در لینوکس ، می توانید فایل پیکربندی سیستم یا برنامه را بدون نیاز به راه اندازی مجدد سیستم تغییر دهید. از طرف دیگر ، ویندوز حتی پس از یک اصلاح جزئی نیاز به راه اندازی مجدد دارد. چه درایور را نصب کنید و چه به روز رسانی نرم افزار ، باید راه اندازی مجدد کنید. لینوکس همچنین یک مکانیزم مدیریت فرآیند قوی ارائه می دهد. در لینوکس ، اگر فرایند به طور غیر عادی رفتار می کند ، می توانید از دستورات مناسب استفاده کرده و سیگنال مناسب را ارسال کنید تا از تأثیر این امر بر عملکرد سیستم جلوگیری کنید.

4) انعطاف پذیری

لینوکس به عنوان یک برنامه منبع باز ، انعطاف پذیری بی نظیری را ارائه می دهد. با استفاده از لینوکس ، می توانید از سرور خود به عنوان ایستگاه استفاده کنید یا رابط کاربری گرافیکی (GUI) را نصب کنید.

    لینوکس
لینوکس

لینوکس دارای مجموعه ای از ابزارهای کاربردی است که به شما امکان می دهد کارهایی مانند مدیریت سرور ، افزودن کاربران ، نصب نرم افزار ، مدیریت شبکه ها و دیسک ها و نظارت بر عملکرد را انجام دهید. با استفاده از لینوکس ، می توانید برنامه هایی را از منبع ایجاد کرده یا فایل ها را نصب کنید. این انعطاف پذیری است که باعث امنیت بیشتر لینوکس نسبت به سایر سیستم عامل ها می شود. در لینوکس ، امنیت را می توان با تغییر سیستم ها و پروتکل های امنیتی بهبود بخشید.

5) چند وظیفه ای

سرور اختصاصی لینوکس به کاربران امکان می دهد چندین وظیفه داشته باشند. سیستم عامل لینوکس می تواند چندین برنامه را همزمان اجرا کند ، این ویژگی ممکن است سایر سیستم عامل ها نداشته باشند. در لینوکس ، وقتی برنامه ای را اجرا می کنید ، برنامه های دیگر در پس زمینه اجرا می شوند. این قابلیت چند وظیفه ای به کاربران کمک می کند تا کارآمدتر کار کنند.

6) بهره وری بالا

لینوکس از سرورهای دیگر بازار بهتر عمل می کند. این سیستم عامل می تواند چندین کاربر را در یک سرور بدون هیچ مشکلی جا دهد. لینوکس همچنین برای شبکه های سیستم ایده آل است. می توان آن را در چندین دستگاه بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.

7) استفاده آسان

لینوکس یک بستر عالی برای توسعه دهندگان وب است. لینوکس در تضاد کامل با سیستم عامل های جامد مانند ویندوز و اپل است زیرا یک طراحی ماژولار است که به شما امکان می دهد راه حل هایی را متناسب با نیازهای خود بسازید. با استفاده از لینوکس ، برنامه نویسان می توانند یک راه حل سفارشی از ابتدا ایجاد کرده یا کد منبع موجود را اصلاح کنند.

8) پشتیبانی سخت افزاری

لینوکس با بسیاری از معماران کامپیوتر سازگار است. این نرم افزار از سخت افزارهای مدرن و نسبتاً قدیمی پشتیبانی می کند. این باعث می شود لینوکس برای کسانی که نمی خواهند پول زیادی برای سخت افزار هزینه کنند ، گزینه ای ایده آل باشد.

9) محرمانه بودن

اخیراً صحبت های زیادی در مورد عدم وجود گزینه های حفظ حریم خصوصی در ویندوز انجام شده است. ویندوز اطلاعات زیادی در مورد کاربران خود در حساب جمع می کند ، در حالی که حساب می تواند قابلیت استفاده زیادی را ارائه دهد ، این بخش می تواند حریم خصوصی کاربران را تهدید کند. از طرف دیگر ، لینوکس اطلاعات کمی در مورد کاربران خود جمع آوری می کند. علاوه بر این ، لینوکس بسیار سفارشی است ، بنابراین می توانید برنامه های مورد اعتماد خود را حذف کنید.

برای مشاهده برنامه های سرورهای اختصاصی و مجازی ویندوز و لینوکس در وب سایت Mumtaz Server می توانید به پیوند مراجعه کنید.

در این مقاله با 9 مزیت سرور لینوکس آشنا شوید. یک سرور اختصاصی لینوکس مزایای تجاری زیادی را ارائه می دهد. به عنوان یک سیستم عامل منبع باز ، لینوکس بسیار مناسب تر از میزبانی سرور ویندوز است. لینوکس چندین بارگیری رایگان را ارائه می دهد. همچنین از حمایت جامعه فعال توسعه دهندگان برخوردار است.

9 مورد از مزایای یک سرور اختصاصی لینوکس را برای اولین تجارت سرور برتر خود ارسال کردید. به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.